ČeštinaEnglishDeutschPolski

Platí na Singltreku Moravská Třebová nějaká otevírací doba?

V lese otevírací doba neplatí. Přesto Vás žádáme, abyste nejezdili za šera nebo za tmy (od dvou hodin před západem slunce do dvou hodin po východu slunce). Noční jízda se světly ruší zvěř a ztěžuje výkon myslivosti.

Platí se na Singltreku Moravská Třebová vstupné?

Na Singltreku Moravská Třebová se neplatí žádné vstupné. Stezky jsou z hlediska legislativy České republiky volně přístupné všem. Pokud jste v Moravské Třebové na náštěvě a užíváte Singltrek, podpořte rozvoj cestovního ruchu tím, že využijete místní služby.

Jaké kolo je vhodné na Singltrek? Je možné si kolo půjčit?

Zelené a modré stezky Singltreku Moravská Třebová zvládnete na jakémkoli kole. Pro červené stezky budete potřebovat kolo horské. Se Singltrekem Moravská Třebová nejsou přímo spojené žádné služby. Kolo si není možné půjčit.

Jaké bude počasí?

Když zvažujete, zda vyrazit, podívejte se na tuto osvědčenou předpověď počasí pro Moravskou Třebovou nebo také ZDE. Zbytečně neriskujte v bouřkách, prudkých deštích a silném větru. Naopak pokud je chladno, prší nebo mrholí, není to žádná překážka pro naprosto skvělou vyjížďku, když budete mít dobré vybavení.

Co s sebou na Singltrek?

Z cyklistického vybavení jsou nejdůležitější helma a rukavice. Do batohu si s sebou na stezky vezměte pití, malou svačinu na rychlé doplnění energie (například müsli tyčinku), náhradní duši nebo sadu na lepení, pumpičku a základní nářadí. Dále do batohu doporučujeme přihodit lehkou větrovku, čepici nebo šátek pod helmu a náhradní ponožky. Před vyjížďkou důsledně zkontrolujte informace o stavu stezek a bezpečnostní informace.

Může na Singltrek pes?

Ze zákona platí pro pohyb psů stejné podmínky jako jinde v lese - je zakázáno jejich volné pobíhání.

Děti a Singltrek Moravská Třebová

Singltrek Moravská Třebová je vhodný pro děti! Pokud máte děti starší než 5 let, vyjeďte na splečnou vyjížďku. Než však s nimi vyrazíte na stezky červené náročnosti, oveřte si, že s přehledem zvládají stezky modré. 

S vozíky za kolo, dětmi v sedačce a na tažné tyči nedoporučujeme po stezkách Moravská Třebová jezdit. Úzké stezky jsou pro děti vhodné teprve od chvíle, kdy jsou schopny jet na kole samostatně. S vozíkem nebo s tažnou tyčí nelze projet všechna úzká místa a zatáčky na stezkách. Úzké stezky zároveň vyžadují poměrně obratné manévrování, což může být nebezpečné pro děti v sedačce.

S malými dětmi buďte na stezkách vždy opatrní a předvídaví. Jeďte vždy za dítětem. Dávejte pozor, aby se dítě nepřipletlo do cesty jinému jezdci. Zároveň buďte ohleduplní vůči ostatním lidem na stezkách, nebrzděte zbytečně ostatní, pouštějte rychlejší jezdce před sebe. Pokud si děti budou potřebovat na chvíli odpočinout, nezůstávejte stát ani sedět na stezce a určitě na stezce nenechávejte ležet kola ani jiné věci.

Děti by vždy měli mít při jízdě na Singltreku helmu. V průběhu vyjížďky kontrolujte, zda jim helma dobře drží na hlavě, nepadá a nerozepíná se.

Orange Prism Rocday Mudhugger Morvélo Kenny Racing Fenwicks